• امروز سه شنبه سی ام شهریور 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

پاسخ به سوالات متداول

سامانه مدیریت خدمات دولت

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت‌الله سید محمدسعیدطباطبایی حکیم (ره) در  اراک

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت‌الله سید محمدسعیدطباطبایی حکیم (ره) در اراک

مجلس فاتحه خوانی و بزرگداشت مرجع تقلید شیعیان عراق ،آیت‌الله العظمی سید محمد سعید طباطبایی حکیم در مسجد الزهرا اراک برگزار شد.

 چهارشنبه 24 شهریور 1400   15  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف استان مرکزی؛شامگاه دوشنبه (۲۲شهریور) مراسم بزرگداشت حضرت آیت الله العظمی سید محمد سعید طباطبایی حکیم(ره) با حضور علما، نمایندگان دفاتر مراجع عظام تقلید ،جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم در مسجد الزهرا (س)برگزار شد.


این برنامه با تلاوت قرآن کریم توسط مجید جدیدی آغاز شد و با سخنرانی آیت الله سید ریاض حکیم فرزند آیت الله سید محمد سعید طباطبایی حکیم ،آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی و مداحی مبین کاشانی اختتام یافت.

این مراسم از سوی نماینده ولی فقیه در استان و ادارات کل اوقاف و امور خیریه و تبلیغات اسلامی استان مرکزی برگزار گردید.

فرزند آیت الله سید محمد سعید طباطبایی حکیم نیز در مراسم تکریم و بزرگداشت پدر بزرگوار خود در مسجد الزهرا اراک گفت: بزرگداشت و پاسداشت ائمه اطهار(ع) و علما حافظ مذهب تشیع و اسلام است.

آیت الله طباطبایی حکیم افزود: علما همواره تاکید کرده اند شیعیان باید قدر آیین‌ بزرگداشت ائمه اطهار(ع) را بدانند و از این آیین‌ها استفاده کنند و دست خالی از آن‌ها خارج نشوند.
وی با اشاره به مرارت های هشت و نیم ساله آیت الله سید محمد سعید طباطبایی حکیم در زندان‌های مخوف صدام گفت: رژیم بعث عراق در زمانی که به این کشور تسلط داشت، تلاش می‌کرد حوزه نجف را در رکاب خود بکشاند و از مراجع سوء استفاده کند ولی علمای حوزه علمیه نجف زیر بار این فشار نمی رفتند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز با گرامیداشت این روحانی برجسته شیعه گفت:علمای بزرگ شیعه صدها سال مجاهدت و فداکاری کردند و امانت ائمه اطهار را به دست ما رساندند و امروز علمای حوزه‌های علمیه وظیفه دارند حفاظت و پاسداشت دانشگاه اهل بیت(ع)، اربعین و عاشورای حسینی را در دستور کار خود قرار دهند.
آیت الله دری قران و اهل بیت را دو چراغ نورانی پیش روی شیعیان و مسلمانان جهان دانست و گفت : حوزه علمیه قم به برکت حوزه علمیه نجف و حوزه علمیه نجف نیز به برکت حوزه علمیه قم ،هم اکنون فعال است و حدود سه هزار و ۵۰۰ طلبه خواهر و برادر به برکت حوزه علمیه قم در ۳۵ حوزه علمیه به تحصیل اشتغال دارند.

آیت الله العظمی سید محمد سعید طباطبایی حکیم ،جمعه ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ در منزل مسکونی خود دچار سکته قلبی شد و همان روز در بیمارستان الحیات نجف درگذشت.


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار