• امروز دوشنبه یازدهم اسفند 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

افزایش اعتماد عمومی به اداره کل اوقاف استان مرکزی مرهون کارنامه درخشان این نهاد است

افزایش اعتماد عمومی به اداره کل اوقاف استان مرکزی مرهون کارنامه درخشان این نهاد است

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت:افزایش اعتماد عمومی به اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان با ثبت موقوفات جدید چشمگیر است که این مهم مرهون عملکرد درخشان این نهاد انقلابی است.

 سه شنبه 30 دی 1399   59  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف،حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی عصر سه شنبه در دیدار با مدیر کل و کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود:توسعه و نهادینه شدن فرهنگ وقف نیازمند شفاف سازی و اطلاع رسانی دقیق و کارشناسی به اقشار مختلف مردم دارد .
وی از تدوین و ابلاغ سند تحول قضایی خبر داد و گفت :این سند دو هدف کلی از جمله تقویت کارآمدی نظام قضایی و مبارزه با فساد را در دستور کار خود قرار داده است که در این امور مهم با هیچ شخصیتی تعارف ندارد.
حجت الاسلام موسوی تثبیت عرصه های وقفی را از اولویت های دستگاه قضایی عنوان کرد و ادامه داد:رفع اختلاف بین رقبات موقوفه و مدعیان به صورت جدی در این دستگاه پیگیری می شود.
وی کاهش تغییرات کاربری،کاهش موقوفه خواری،تامین امنیت بقاع متبرکه و حراست از موقوفات را از دیگر اولویت های دستگاه قضایی عنوان کرد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت:راه اندازی یک شعبه ویژه صلح و سازش در امور وقف باید در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفته و نسبت به حل مشکلات مردم با مشارکت اوقاف اقدام شود.
وی ادامه داد:با توجه به ظرفیت بالقوه موقوفات استان مرکزی انتظار می رود اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان نسبت به حمایت زندانیان جرایم غیرعمد نیازمند از جمله نفقه و مهریه و حمایت از اقشار کم درآمد حاشیه نشین مشارکت بیشتری داشته باشد.
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد:دستگاه قضایی همواره تلاش می کند تا با همکاری و تشریک مساعی هر چه بیشتر میزان بهره وری موقوفات را به حداکثر ممکن برساند تا علاوه بر اجرای نیت واقفین گام بلندی در راستای تحقق منویات اقتصادی رهبر معظم انقلاب به خصوص در جهش تولید برداشته شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار