• امروز سه شنبه هفنم بهمن 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

افزایش فعالیت های دانش بنیان در حوزه وقف

افزایش فعالیت های دانش بنیان در حوزه وقف

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به تحقق نظر مقام معظم رهبری مبنی بر ورود در حوزه های جدید وقف گفت: یکی از اهداف مهم امور وقف با حفظ منافع عمومی و اجتماعی ، توسعه و رسیدگی به شرکت های دانش بنیان است.

 یک شنبه 30 آذر 1399   35  0      


حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در حاشیه سفر خود به استان مرکزی و شهرستان ساوه با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان پس از روند مراحل نمونه سازی و تکثیر تولیدات در مرحله تجاری سازی نیاز به حمایت دارند افزود: وقف در این مرحله ضمن سرعت بخشی در راستای تحقق اهداف و رشد و شکوفایی جامعه به این شرکت‌ها کمک خواهد کرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اضافه کرد: این کمک ها نه به صورت وام بلکه به صورت مشارکت صورت خواهد پذیرفت تا موقوفات بتوانند عواید خود را از موفقیت های علمی شاهد باشند.

حجت الاسلام والمسلمین خاموشی تصریح کرد :امروز شاهد استقبال خوبی از شرکت‌های دانش‌بنیان به سوی اوقاف هستیم که می‌توان به مهمترین آنها از جمله ساخت تجهیزات پزشکی، ایمپلنت های استخوانی و دندانی، انرژیهای جدید و نو پدید و زنجیره‌های تولید غذایی اشاره نمود.

وی خاطرنشان کرد :همکاری نتیجه بخش و قوی ای فی مابین شرکت‌های دانش بنیان و وقف شکل گرفته و مردم شریف به زودی شاهد سهم وقف در توسعه دانش کشورخواهند بود.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی در ادامه به تفاهم نامه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت :در راستای اجرای طرح ملی مسکن در ساخت ۷ هزار واحد مسکونی در اراضی موقوفه شهر اراک مشارکت خواهیم کرد و به زودی این پروژه آغاز به کار خواهد کرد.

وی همچنین: برنامه‌ریزی جهت اجرای طرح ملی مسکن را در شهرستان ساوه از اولویت‌ها خواند و
ایجاد ۵۰ هزار مسکن در سراسر کشور را از برنامه‌های مهم این سازمان عنوان کرد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در سفر یکروزه خود به استان مرکزی به همراه حجت الاسلام واحدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه و معاونین از وضعیت موقوفات و شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرهای اراک و ساوه بازدید و به وضعیت و مشکلات آنها رسیدگی کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار