• امروز سه شنبه هفنم بهمن 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تکمیل زنجیره تولید در استان مرکزی در دستور کار قرار گیرد

تکمیل زنجیره تولید در استان مرکزی در دستور کار قرار گیرد

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: زنجیره تولید در استان مرکزی به خوبی جریان دارد و لازم است مسئولان اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان نسبت به تکمیل این زنجیره ها بیش از پیش تلاش کنند.

 شنبه 29 آذر 1399   106  0      


حجت‌السلام سید مهدی خاموشی روز شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در جریان سفر یک روزه به استان مرکزی در جمع خبرنگاران، افزود:این زنحیره‌های تولید باید به زودی با راه‌اندازی شرکت‌های تولید لبنیات و دیگر محصولات نهایی تکمیل شوند.

وی ادامه داد: امسال یک میلیون و ۱۵۰ هزار بسته معیشتی از محل موقوفات بین نیازمندان و آسیب دیدگان ویروس کرونا توزیع شده که با حضور گسترده اوقاف در طرح شهید سلیمانی پیش بینی می شود بسته های معیشتی به یک میلیون ۵۰۰ هزار بسته برسد.

وی ادامه داد: ارزش هر بسته معیشتی سازمان اوقاف و امور خیریه یه میلیون ریال است که از محل موقوفات، نذورات و کمک‌های خیرین تهیه و با شناسایی نیازمندان از طرف مراکز افق بقاع متبرکه توزیع می‌شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: انتصاب امین موقوفات بر اساس ماده پنج قانون اوقاف در کشور کلید خورده که استان مرکزی در انتصاب امین‌ موقوفات از استان‌های پیشتاز کشور است.

حجت‌السلام خاموشی اظهار داشت: سیستم سازمان اوقاف به گونه‌ای طراحی شده که از طریق درآمد هزینه‌ای باید فعالیت داشته باشد و سیستم کارمندی در آن نقشی ندارد، بنابراین انتصاب امین موقوفات می‌تواند در تحقق اهداف درون سازمانی موثر باشد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افزود: اداره کل این استان به لحاظ بهره‌وری از برنامه‌های سالیانه پیشتاز هستند که این مهم به دلیل وجود ظرفیت‌های ارزشمند موقوفات و مدیریت کارآمد است.

حجت‌السلام خاموشی در خصوص مساعدت با کسبه مستاجر موقوفات نیز گفت: کمیسیون املاک اوقاف و امور خیریه مصوبات مطلوبی در این زمینه داشته و برای حمایت‌ از این قشر در اوقاف اجازه صادر شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار