• امروز سه شنبه هفنم بهمن 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

انتخاب امین موقوفات گام بلندی در راستای بهره گیری هر چه بیشتر از ظرفیت موقوفات است

انتخاب امین موقوفات گام بلندی در راستای بهره گیری هر چه بیشتر از ظرفیت موقوفات است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت :انتخاب امین رقبات و موقوفات استان، گام بلندی در راستای ساماندهی هر چه بیشتر و بهره گیری از این ظرفیت های معنوی و اقتصادی است.

 دوشنبه 3 آذر 1399   46  0      


به گزارش روابط عمومی اوقاف،حجت الاسلام عبدالله واحدی ،روز دوشنبه (۳ آذر)در نشست توجیهی امین موقوفات و رقبات که در سالن جلسات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی و به صورت ویدئو کنفراس با روسای ادارات اوقاف شهرستان ها برگزار شد گفت:انتخاب امین رقبات اگر چه در سال های قبل در سازمان اوقاف کلید خورده است اما در دو سال گذشته و در زمان ریاست حجت الاسلام دکتر خاموشی قوت گرفته و به عنوان یکی از راهبردهای اصلی سازمان اوقاف در نقاط مختلف کشور دنبال می شود.

وی ادامه داد:وجود ۲۶ هزار رقبه و ۵ هزار موقوفه ظرفیت ارزشمندی است که با بهره گیری برنامه محور می توان نقش موثری در تقویت بنیه اقتصادی استان مرکزی ایفا کند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی بیان کرد:مجموع کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی و ادارات شهرستان ها به یکصد نفر هم نمی رسد و به همین خاطر نمی توان آنچنان که باید و شاید از ظرفیت رقبات و موقوفات به نحو احسن استفاده کرد.

وی خاطر نشان شد:انتخاب هوشمندانه و آگاهانه امین موقوفات و ارائه برنامه های کاربردی می تواند در زمینه صیانت ،احیا و آبادانی رقبات راهگشا باشد.

حجت الاسلام واحدی تصریح کرد: یک کمیته راهبردی در استان تشکیل و انتخاب امین رقبات و ساماندهی و تدوین برنامه های راهبردی برای استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت های ارزشمند معنوی کلید خورده که مدیران ادارات اوقاف شهرستان ها و کارکنان اداره کل اوقاف استان باید در این امر خطیر نقش آفرینی کنند.


مدیر کل اوقاف و امور خیریه افزود: متولیان اوقاف مسئولیت خطیری برعهده دارند و امانت داری صفتی است پسندیده که باید به آن عمل شود ،لذا ما همه به عنوان متولیان وقف باید با جدیت کارها را انجام دهیم و به هدف سازمان اوقاف که همان یکپارچه سازی رقبات ،درآمد ها و نیات موقوفات است جامعه عمل بپوشانیم.

وی ابراز امیدواری کرد با کمک امین موقوفات بتوان در راستای افزایش بهره وری و درآمد زایی موقوفات اقدامات خوبی انجام داد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی تصریح کرد: در راستای حفظ عین ،امناء اجازه فروش زمین یا ملکی را ندارند مگر در موارد خاص و تبدیل به احسن که آن هم با ارجاع به کمیسیون مربوطه انجام پذیر است .

در ادامه این جلسه هر یک از امناء موقوفات ضمن معرفی و ارائه رزومه خود به مدیر کل اوقاف و امور خیریه به بیان نظرات خود پرداختند .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار