• امروز پنج شنبه شانزدهم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

پاسخ به سوالات متداول

سامانه مدیریت خدمات دولت

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آیین تودیع و معارفه  رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امورخیریه و رئیس اداره حقوقی و ثبتی اوقاف استان مرکزی برگزار شد.

آیین تودیع و معارفه رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امورخیریه و رئیس اداره حقوقی و ثبتی اوقاف استان مرکزی برگزار شد.

آیین تودیع و معارفه رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه و رئیس اداره ثبتی و حقوقی اوقاف استان مرکزی با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار شد.

 دوشنبه 19 آبان 1399   115  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف،روز دوشنبه (۱۹آبان)حجت الاسلام عبدالله واحدی در مراسم تکریم و معارفه روسای اداره امور قرآنی و اداره حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: تمسک جستن به اهل بيت و چنگ زدن به قرآن از جمله مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم ولی گاهی اوقات به دلیل اینکه درمشغله های دنیوی غرق شده ایم از این امر مهم دور می مانیم.
وی خاطرنشان کرد: اگر انسان بخواهد در عرصه های مختلف زندگی ،شغلی ،تحصیلی و آموزش فرزندان موفقیتی کسب کند یکی از اصلی ترین راه ها تمسک جستن به اهل بیت ،قرآن و سیدالشهدا می‌باشد که آثار آن را در زندگي دنیوی و یا حداقل در شب اول قبر و سنگینی و فشار قبر به واسطه وساطت سیدالشهدا خواهیم دید .
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: اگر کسی می‌خواهد در زندگی استوار باشد، موفقیت کسب کنند و نام خوب از او به جای بماند باید در مسیر قرآن حرکت کند چرا که قرآن در زندگی ما انسان ها تحولی عظیم ایجاد خواهد کرد .
واحدی با بيان اینکه انسان باید در کارها صبر و استقامت داشته باشد تصریح کرد: انسان می بایست در کارها ثابت قدم باشد و با وجود همه سختی ها و مشکلات به فعالیت های خوب خود ادامه دهد و زمانی که به موانع و مشکلات برخورد می‌کند عقب نشینی نکند.
وی با اشاره به عملکرد ادارات ثبتی و قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت :حضور آقای میر اسدا.. به عنوان یکی از نیروهای بومی شهر اراک و کارنامه درخشان ایشان می‌تواند در کسب نتایج مثبت و تغییر و تحولات اداره ثبتی اداره اوقاف و امور خیریه استان مفید و تاثیرگذار باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی یادآور شد:در بخش حقوقی و اجارات که دو بخش از اداره حقوقی اوقاف می باشند بحمدا... کارهای خوبی در سطح استان مدیریت شده و در بخش ثبتی نیز استارت کار زده شده که امیدواریم با توجه به حضور آقای میر اسدا... و به لطف خدا شاهد تحول خوبی در این بخش باشیم.
وی ادامه داد: باید در بحث ثبتی با پیگیری مواردی که فاقد سند می باشند و همچنین پالایش سامانه در بحث اصلاح مستندات ،گزارش واقعی از سامانه تهیه کرده تاآمار رقبات دارای سند تک برگی ،دفترچه ای و...می باشند را به روز و به طور صحیح داشته باشیم.
واحدی تاکید کرد: باید شرایطی فراهم کنیم تا پایان سال ۱۴۰۰ که مقرر شده کل املاک کشور سند دار شوند ،با توجه به همه محدودیت ها و با یک برنامه‌ریزی منظم و منسجم تحولی در بخش سنددار کردن موقوفات و رقبات استان ایجاد گردد تا به زودی جشن سنددار کردن رقبات و موقوفات را در استان بگیریم.
وی اضافه کرد: یکی از رسالت‌های بخش اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان موضوع آشنایی همکاران و خانواده هایشان با مفاهیم و معرفت قرآن می باشد چرا که اگر قرار است به واسطه قرآن منشاء هدایت مردم باشیم برای ،اول خودمان با قرآن مانوس بوده و با آن بیگانه نباشیم که در این راستا توقع داریم از حجت الاسلام دهقان با توجه به تجربیات خوب ایشان در شهر های مختلف و با افکار خوب و بلند فرهنگیشان در بخش قرآنی تحولات خوبی را شاهد باشیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی با اشاره به رسالت های این نهاد به عنوان یک دستگاه فرهنگی و قرآنی و اقتصادی افزود: اداره اوقاف به واسطه بقاع متبرکه یک دستگاه فرهنگی ،به واسطه فعالیت های قرآنی یک دستگاه قرآنی و به واسطه موقوفات یک دستگاه اقتصادی به محسوب می شود.
واحدی اظهار داشت: ما زمانی می توانیم به اهداف خود برسیم که اول خود و خانواده هایمان به قرآن عمل کرده و تلاوت قرآن و عمل به آن را در پیش بگیریم چرا که عمل به قرآن نتایج خوبی را در زندگی افراد به جای خواهد گذاشت این در حالیست که اگر بخواهیم شیطان را مهار کنیم و مانع نفوذ شیطان در وجود خود باشیم می‌توانیم با تلاوت قرآن و عمل به آن به این نتیجه برسیم.
در پایان مراسم از حجت الاسلام آسوده و همچنین سعید عباسی پور تقدیر و حجت الاسلام دهقانی به عنوان رئیس اداره امور قرآنی و سید علیرضا میر اسدالله به عنوان رئیس اداره حقوقی و ثبتی استان مرکزی معارفه شدند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار