• امروز جمعه هشتم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

پاسخ به سوالات متداول

سامانه مدیریت خدمات دولت

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نشست تخصصی وقف با موضوع راهکارهای ترویج و تبلیغ وقف در محلات برگزار شد

نشست تخصصی وقف با موضوع راهکارهای ترویج و تبلیغ وقف در محلات برگزار شد

همزمان با ششمین روز از دهه وقف نشست تخصصی وقف با موضوع راهکارهای ترویج و تبلیغ وقف با حضور روحانیون در محل مدرسه علمیه القائم محلات برگزار شد.

 سه شنبه 29 مهر 1399   27  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف،سه شنبه (۲۹مهر)نشست تخصصی وقف با موضوع راهکارهای ترویج و تبلیغ وقف با حضور حجت الاسلام ربانی امام جمعه شهرستان محلات،حجت الاسلامی سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی،حجت الاسلام کرمی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه محلات و جمعی از اساتید و روحانیون شهرستان محلات در مدرسه علمیه القائم برگزار شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه محلات در این نشست گفت:در این شرایط سخت که ویروس کرونا جهان راگرفتار کرده است اگر کمک های مومنانه که بخشی از آن از محل موقوفات کشور تامین شد نبود،مشخص نمیشد چه اتفاقی برای عده ای از مردم می افتاد و اینها همه از برکات وقف به عنوان یکی از احکام متعالی اسلام است.
وی اظهار داشت: روحانیون به عنوان علمای دین هستید و مردم احکام و اعمالشان را از این قشرمی گیرند و تبلیغ در خصوص وقف منشاء خیرات وبرکات فراوان برای خود مردم خواهد بود.
حجت الاسلام کرمی اظهار داشت: در جامعه کنونی سرمایه های مردم کوچک شده و کمتر شاهد تحقق وقف های بزرگ مانند گذشته هستیم و این رویکرد رفتن به سمت وقف های جمعی و مشارکتی را تقویت می کند.
وی افزود: وقف یکی از متعالی ترین احکام اسلامی است که در اسلام جایگاه ویژه ه ای دارد و نقش آن در فقرزدایی و تحق عدالت اجتماعی بر کسی پوشیده نیست.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار