• امروز جمعه هشتم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

پاسخ به سوالات متداول

سامانه مدیریت خدمات دولت

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تقدیر نماینده ولی فقیه در استان از زحمات مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی

تقدیر نماینده ولی فقیه در استان از زحمات مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی

همزمان با پنجمین روز از دهه وقف،نماینده ولی فقیه در استان ضمن دیدار با کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی از زحمات حجت الاسلام واحدی در طول یکسال گذشته تقدیر کرد.

 دوشنبه 28 مهر 1399   54  0      آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز دوشنبه در دیدار با کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی به مناسبت دهه وقف ضمن تقدیر از زحمات مدیرکل و پرسنل این اداره کل، افزود: معرفي جايگاه وقف آثار و بركات اين سنت حسنه در جامعه موجب اهتمام مردم به انجام وقف مي شود.

وی ادامه داد: شفاف سازي فعاليت هاي موقوفات و همچنين سلامت سازماني اوقاف و امور خيريه نيز باعث تشويق مردم در امر وقف مي شود كه اين مهم بايد سرلوحه امور اين سازمان و ديگر نهادهاي فرهنگي و مذهبي قرار گيرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: سنت حسنه وقف به عنوان صدقه جاریه و احسان ماندگار آثار و بركات متعددی داشته و در دین مبین اسلام نیز تاكید زیادی بر آن شده است. 

آیت الله دری نجف آبادی اضافه كرد: سنت حسنه‏ وقف یكی از مصادیق بارز احسان و غیرخواهی است كه انسان با بهره ‏گیری از تعالیم انبیا آن را از دیرباز بنیان نهاده و در صحنه‏ حیات اجتماعی به ودیعت گزارده است. 

وی بیان كرد: وقف باعث گسترش عدالت در جامعه می‌شود و آثار اقتصادی، اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی فراوانی به همراه دارد و از تضادهای طبقاتی به میزان قابل توجهی می‌كاهد و مشاركت مردم را در امور اجتماعی افزایش می‌دهد. 

نماینده ولی فقیه در استان مركزی یادآور شد: تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب، اشتغال‌زایی، کارآفرینی، حمایت همه جانبه از شر کت‌های دانش بنیان و شرکت‌های کشت و صنعت و حمایت از نخبگان از مسائل مهمی است، که سازمان اوقاف باید مورد توجه قرار دهد.


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی نیز گفت: ۱۰۰ عنوان برنامه فرهنگی در دهه گرامیداشت وقف (۲۴ مهر تا سوم آبان‌ماه) در نقاط مختلف این استان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام عبدالله واحدی افزود: توزیع پنج هزار سبد معیشتی، برگزاری ۳۵ سلسله نشست‌ تخصصی با اصناف، جوامع علمی، حوزویان، خیران و بازاریان با هدف نهادینه کردن فرهنگ وقف ،برگزاری همایش وقف و رسانه با حضور خبرنگاران و مدیران مسئول خبرگزاری‌ها و نشریه‌های این استان از جمله برنامه‌های دهه وقف است.

وی ادامه داد: برگزاری همایش‌های مختلف بصیرت‌افزایی، غبارروبی و عطرافشانی بقاع متبرکه شاخص استان، عطرافشانی قبور مطهر شهدا و دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار مرکزی از دیگر برنامه‌های دهه وقف در استان مرکزی است.
در راستای احیای فرهنگ وقف در جامعه تلاش كنیم و در جهت توسعه و گسترش این سنت الهی گام‌های موثرتری برداریم. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در خصوص عملکرد یکسال گذشته این نهاد نیز گفت: توزیع ۳۶ جهیزیه به ارزش چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در طرح پیوندهای آسمانی، کمک به یک‌هزار کودک بی سرپرست به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در طرح دست‌های مهربانی و توزیع یک‌هزار و ۳۰۰ بسته تحصیلی به ارزش یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال در طرح مهر تحصیلی از مهمترین اقدامات یکساله این نهاد است.

حجت‌الاسلام واحدی بیان کرد: توزیع ۲۵ هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک مومنانه به ارزش ۷۵ میلیارد ریال، کمک به ۵۰۰ بیمار نیازمند به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در طرح مهر تندرستی، توزیع بسته‌های بهداشتی به ارزش۲۵ میلیارد ریال، آزادسازی ۱۰ زندانی جرائم غیر عمد با محکومیت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و حمایت از ۵۰ خانواده زندانی از دیگر اقدامات یکسال گذشته اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار