• امروز چهارشنبه سی ام مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ساماندهی بازار تاریخی اراک اولویت اصلی اوقاف است

ساماندهی بازار تاریخی اراک اولویت اصلی اوقاف است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت:ساماندهی بازار تاریخی اراک با هدف ارائه حق به حقدار و از طرفی احیای حقوق موقوفات اولویت اصلی این اداره کل است.

 دوشنبه 21 مهر 1399   17  0      


به گزارش روابط عمومی اوقاف،حجت الاسلام عبدالله واحدی در دیدار با علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: بیش از 400 رقبه در بازار تاریخی اراک وجود دارد که عمدتا در زمینه حوزه‌های علمیه هزینه می‌شود و از آنجایی که سازمان اوقاف تامین هزینه تغذیه طلاب را عهده دار شده باید تکلیف رقبات این بنا مشخص شود. 

وی ادامه داد: بازار اراک یک بنای تاریخی است و حفظ عین موقوفه مهمتر از کسب درآمد است که این مهم نیز از برنامه های اصلی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی است که اقداماتی نیز در این خصوص انجام شده است.

حجت الاسلام واحدی در خصوص اراضی میلاجرد و روستای مرزیجران اراک نیز گفت: تعیین تکلیف ارضای این 2 منطقه نیز در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آغاز شده که در این راستا نیازمند همکاری دستگاه های ذی ربط و مردم این 2 منطقه هستیم. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی اظهار داشت: در خصوص فعالیت های عمرانی تفاهم نامه ای با بسیج مهندسین استان منعقد شده که انتظار می‌رود با این اقدام فعالیت‌های اوقاف استان شتاب بیشتری به خود بگیرد. 

وی ادامه داد: براساس این تفاهم نامه، سازمان بسیج سازندگی و مهندسین استان یک مهندس کارآزموده برای هر امامزاده معرفی و وی عضو هیات امناء قرار می گیرد و در زمینه جلوگیری از ساخت و سازهای غیراصولی در 280امامزاده استان از ظرفیت این افراد استفاده می شود. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی بیان کرد: بازدیدهای هفته ای از بقاع متبرکه و ادارات شهرستانی به صورت هفتگی انجام می شود و در این فرآیند مشکلات آستان مقدس امامزادگان با اعضای هیات امنا مطرح و راهکار و مدت زمان مشخص ارائه می‌شود و تا کنون موفقیت های چشمگیری در استان اتفاق افتاده است. 

حجت السلام واحدی اظهار داشت: فعالیت های سخت‌افزاری و نظارت بر ساخت و ساز در مساجد نیز با اداره کل اوقاف و امور خیریه است و در این خصوص ردیف اعتباری نیز وجود دارد و افرادی که قصد ساخت مسجد در محله های مختلف دارند، گروهی به عنوان هیات امنا مشخص و زمینی که صیغه ساخت مسجد در آن خوانده شده باشد معرفی و کارهای ساخت و ساز را پیگیری و به اوقاف مراجعه کرده و اعتبارات در اختیار آنها قرار می گیرد.

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار در مورد استفاده حداکثری از ظرفیت اداره کل اوقاف و امور خیریه در سرمایه گذاری‌ها در سطح استان مرکزی و مشارکت در طرح اقدام ملی تامین مسکن هم صحبت کردو مقرر شد این پیگیری‌ها ادامه پیدا کند و نتایج آن به اطلاع عموم مردم برسد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در خصوص زمین های وقفی آنهایی که تکلیفشون روشن است و خیلی مشکل ندارند حل کنید و آنهایی که مسئله دار هستند هم اوقاف ورود کند و با مردم تعامل کنند و در یک فضای اغنایی ساماندهی شوند. 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار