• امروز چهارشنبه سی ام مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

طرح توسعه امامزاده مشهد میقان اراک تدوین می‌شود

طرح توسعه امامزاده مشهد میقان اراک تدوین می‌شود

رفع مشکلات زیر ساختی امامزاده مشهد میقان اراک در دستور کار قرار گرفت

 یک شنبه 20 مهر 1399   19  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی طرح توسعه آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) مشهد میقان اظهار کرد: آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) یکی از امامزاده‌های مطرح و شاخص استان مرکزی است که متاسفانه روند توسعه این امامزاده بعد از سال‌ها همچنان کند پیش می‌رود.
علی اکبر کریمی افزود: هرساله چندین هزار نفر زائر با حضور در منطقه مشهد میقان از این امامزاده بازدید می‌کنند، و می‌توان گفت این مکان یکی از قطب‌های مهم فرهنگی و زیارتی است که نیازمند توجه ویژه است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر مشکلات زیرساختی فراوانی در حوزه جاده دسترسی، روشنایی مسیر، احداث زیرگذر، پارکینگ، بوستان، تامین آب شرب این امامزاده وجود دارد که رفع این چالش‌ها باید در اولویت برنامه ریزها قرار گیرد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی لازم است توسعه این امامزاده به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد که لازمه آن تدوین طرح جامع توسعه امامزاده است.
کریمی بیان داشت: باید با اخذ یک مشاور معتبر طرح جامع توسعه آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) برای آینده بلند مدت و ارتقاء جایگاه این قطب زیارتی برنامه‌ریزی شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار