• امروز چهارشنبه سی ام مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ویژه برنامه نسیم انتظار در استان مرکزی برگزار می‌شود

ویژه برنامه نسیم انتظار در استان مرکزی برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: به مناسبت نیمه شعبان ویژه برنامه نسیم انتظار با محوریت بقاع متبرکه در نقاط مختلف استان برگزار خواهد شد.

 چهارشنبه 20 فروردین 1399   129  0      

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی با اعلام این خبر افزود: این برنامه معنوی همزمان با نیمه شعبان و سالروز تولد حضرت ولی عصر ارواحنا فداه با محوریت بقاع متبرکه استان برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: برنامه نسیم انتظار در سه بخش تبلیغی ، معارفی و اجتماعی برنامه‌ریزی شده که تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه باشکوهتر این آیین از پیش اندیشیده شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی بیان کرد: در بخش تبلیغی این آیین ، کاروان نسیم انتظار متشکل از مداحان ، گروه‌های سرود و تواشیح به راه افتاده و با اجرای برنامه‌های فرهنگی و قطعات مذهبی در مجتمع های مسکونی سطح استان یاد و نام امام زمان(عج) را زنده می‌ نمایند.
حجت‌السلام والمسلمین واحدی افزود: در بخش معارف نسیم انتظار نیز برنامه قرائت دعای توسل به حضرت ولیعصر(عج) به صورت کشوری و پخش زنده تلویزیونی راس ساعت ۲۰ شب نیمه شعبان از اماکن مذهبی انجام می‌شود و ختم قرآن و ختم صلوات برای سلامتی امام زمان(عج) و شفای بیماران و برگزاری احیای شعبانیه با حضور سخنرانان و مداحان و بدون حضور مردم در بقاع شاخص و پخش زنده تلویزیونی از دیگر برنامه‌های این بخش است.
وی بیان کرد: بخش اجتماعی برنامه نسیم انتظار نیز با عنوان تبرکات مهدوی و با محوریت حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه برگزار می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی اضافه کرد: ۱۴ گوسفند از سوی خیران قربانی شده که در اسرع وقت بین نیازمندان استان توزیع می‌شود.
حجت‌السلام والمسلمین واحدی توزیع ۴۰۰ بسته معیشتی و ۴۰۰ بسته لوازم بهداشتی را از دیگر اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در قالب برنامه نسیم انتظار عنوان کرد.
وی تاکید کرد: تبیین اندیشه مهدویت، معرفی ابعاد شخصیتی امام زمان(عج) و حمایت از اقشار اسیب‌پذیر از مهمترین اهداف برگزاری برنامه نسیم‌انتظار است
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار