• امروز شنبه نهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مراسم بزرگداشت سردار دلها در امامزادگان عبدالله (ع) و آمنه خاتون(س) برگزار شد

مراسم بزرگداشت سردار دلها در امامزادگان عبدالله (ع) و آمنه خاتون(س) برگزار شد

مراسم بزرگداشت سردار شهید قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در جوار آستان امامزادگان عبدالله (ع)و آمنه خاتون (س) برگزار شد.

 سه شنبه 17 دی 1398   95  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف ، عصر سه شنبه (۱۷دیماه) مراسم بزرگداشت سردار شهید قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت  با مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی ، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و بسیج دانشجویی در آستان مقدس امامزادگان عبدالله (ع)و آمنه خاتون (س) و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.
حجت الاسلام دکتر شریفی ، عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در این مراسم گفت: سردار سلیمانی از جهت شخصیتی یک شخصیت مجاهد به تمام معنا و‌ یک انسان کامل و تربیت یافته ی مکتب معصومین بود.
وی افزود: سردار دلها قاسم سلیمانی عمر با برکت خود را وقف جهاد در راه حق ، اسلام ، امت و ملت کرد و به معنای دقیق کلمه همان گونه که وصیت کرد و در تمام طول زندگی از مسیر ولایت خارج نشد.
حجت الاسلام شریفی ادامه داد: سردار سلیمانی مقام معظم رهبری را نایب المهدی می دانست و فرمودند (والله والله والله) هر کسی عاقبت به خیری می خواهد باید در تبعیت از مقام معظم رهبری قرار گیرد چرا که فردای قیامت یکی از مهم ترین سوالات پیروی از ولایت و نایب المهدی است.
وی بیان کرد: زمانی که سردار سلیمانی مدیریت سپاه قدس را برعهده گرفت در سر تا سر جهان اسلام هنرمندانه و متفکرانه حضور پیدا کرد و عمق استراتژیک نظام اسلامی بود و تا چند سال اخیر قصد علنی کردن این قدرت استراتژیک وجود نداشت چرا که سردار سلیمانی سربازی بود که در سایه گمنامی از عزت و شرف شیعه دفاع کرد.
عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام (ره) گفت: سردار سلیمانی با اقتدار تمام از حریم اهل بیت(ع) در عراق و سوریه دفاع نمود و با بصیرت کامل صدها هزار نفر را برای دفاع از ارزش های مذهب مقدس شیعه تربیت کرد.
 حجت‌السلام شریفی گفت: شهادت سردار سلیمانی منشاء حرکت جهانی ، وحدت و بیداری اسلامی است که شهادت ایشان محور وحدت و یکپارچگی ملی است. 
وی اظهار داشت: حضور پرشور مردم ایران و عراق در مراسم تشییع سردار سلیمانی نشان از عشق و علاقه مردم به این شهید والامقام است و دشمنان باید بدانند راه سردار سلیمانی در جبهه مقاومت و کشور ایران ادامه دارد.
حجت السلام شریفی بیان کرد: ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی از مهمترین توطئه های دشمنان در جهان اسلام بود که با درآیت سردار سرافراز اسلام شهید سپهبد سلیمانی خنثی شد و با نثار خون خود اتحاد شیعه و سنی را تقویت کرد.
وی ادامه‌ داد: سازماندهی گروهک ضد اسلامی داعش شدیدترین استراتژی دشمنان شیعه بعد از واقعه عاشورا بود که سردار سلیمانی از دل این تهدید گروه های حشدالشعبی، فاطمیون، حیدریون و زینبیون ایجاد و این توطئه دشمن را نیز خنثی کرد.
در ادامه این مراسم سید جواد رفیعی به مداحی و مرثیه سرایی پرداخت . 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار