• امروز دوشنبه بیست و سوم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

طرح بصیرت عاشورایی در 97 بقعه متبرکه سطح استان و با شعار

طرح بصیرت عاشورایی در 97 بقعه متبرکه سطح استان و با شعار " کَرامَتُنا الشَّهادَه " برگزار خواهد شد

نشست خبری سوگواره بصیرت عاشواریی با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی برگزار شد.

 سه شنبه 5 شهریور 1398   174  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف ، حجت الاسلام عبدالله واحدی روز سه شنبه در نشست خبری بصیرت عاشورایی گفت: ۹۷ بقعه استان مرکزی میزبان سوگواره بصیرت عاشورایی است و برنامه های بصیرت عاشورایی به صورت تخصصی در سه سطح یک، ۲و سه از اول ماه محرم آغاز و تا اربعین حسینی ادامه دارد.
وی ادامه داد: ۱۱ بقعه متبرکه امامزادگان فاطمه صغری(س) آشتیان، سید محمد(ع) فم تفرش، سید مسعود(ع) زرندیه، اسحاق(ع) ساوه، احمد ابن علی(ع) ذلف آباد فراهان، سهل ابن علی(ع) آستانه شازند، محمد عابد(ع)، آمنه خاتون(س)و عبدالله(ع) اراک، زبیده خاتون(ع) دلیجان، فضل(ع) و یحیی(ع) محلات، مسعود(ع) خنداب و ابوطالب(ع) خمین به عنوان بقاع متبرکه سطح یک استان هستند که از روز اول تا ۱۲ محرم همه روزه برنامه های فرهنگی در این بقاع متبرکه اجرا می شود.
حجت الاسلام واحدی افزود: در بقاع متبرکه سطح ۲ برنامه های متنوعی برگزار می شود و در بقاع متبرکه سطح سه نیز روزهای تاسوعا، عاشورا و شام غریبان امام حسین(ع) برنامه های عزاداری، روضه خوانی و تعزیه اجرا میشود.
وی بیان کرد: همایش لبیک یا حسین مصادف با دوم محرم همایش شیرخوارگان حسینی در ششم ماه محرم، همایش احلی من العسل در هفتم محرم، همایش رهروان زینبی در ۱۲ محرم،برپایی خیمه های معرفت در آستان امامزادگان و بقاع متبرکه،تبیین و تبلیغ شعار کرامتنا الشهاده (شهادت افتخار ماست )به عنوان شعار اصلی و محوری سوگواره بصیرت عاشورایی، برگزاری مراسم سخنرانی در شب های ماه محرم در بیش از ۵۰ بقعه متبرکه از مهمترین برنامه های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در ایام سوگواری سالار شهیدان است.
حجت السلام واحدی در تشریح طرح شمیم حسینی نیز گفت: در این طرح اجرای امینانه واقفین در بخش های اطعام و تعزیه داری در دستور کار است که با هماهنگی تبلیغات اسلامی به هیات های ثبت شده و رسمی استان حواله های ویژه ارائه می شود و سرپرست هیات ها می توانند با مراجعه به مراکز افق در ۱۱ بقاع سطح یک استان اقلام مورد نیاز خود را دریافت و نسبت به اطعام عزاداران حسینی اقدام کنند.
وی اظهار داشت: ۱۰ میلیارد ریال در راستای اجرای امینانه نیات واقفین‌در راستای تعزیه داری و اطعام عزاداران حسینی در استان تخصیص داده شده که با نظارت اداره کل اوقاف و امور خیریه در ایام عزاداری امام حسین(ع) هزینه می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی اضافه کرد: ۶۰ مبلغ دینی در دهه نخست ماه محرم به بقاع متبرکه استان اعزام می شوند که از این تعداد ۲۹ مبلغ از قم و مابقی از حوزه های علمیه استان به این اماکن مذهبی اعزام می شوند و برنامه ریزی ها برای اعزام مبلغان دینی خواهر نیز انجام شده است.
وی گفت: موکب اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در ایام اربعین حسینی در مسجد براثای کاظمین برپا می شود و اطعام روزانه سه هزار نفر در این موکب برنامه ریزی شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار