• امروز یک شنبه پانزدهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بازدید مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی از بازارچه خیریه حامی یار

بازدید مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی از بازارچه خیریه حامی یار

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی به همراه هیات همراه از بازارچه خیریه موسسه حامی یار بازدید کردند.

 پنج شنبه 31 مرداد 1398   99  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف،حجت الاسلام واحدی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی ،عصر چهارشنبه در آیین بازدید از بازارچه خیریه موسسه حامی یار در محل مدرسه صمصامیه بیات گفت:
همراهان کودکان مبتلا به سرطان هنگام بستری بیمار خود در مراکز درمانی با مشکل اسکان رو به رو هستند که باید نسبت به حل این مشکل در تامین اسکان آنها تصمیمات جدی اتخاذ شود.
حجت الاسلام واحدی بیان کرد:باید با برنامه ریزی و تبلیغات گسترده نسبت به جذب خیران استان در این زمینه اقدام شود که اداره کل اوقاف و امور خیریه می تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا نماید.
وی با تقدیر از عملکرد موسسه خیریه حامی یار به خصوص در راه اندازی نمایشگاه خاطر نشان کرد:برگزاری نمایشگاه هایی از این قبیل می تواند فرایند جذب خیران سلامت را تسهیل کرده و از ظرفیت این قشر در راستای کودکان مبتلا به سرطان و سایر مسائل اجتماعی استفاده کرد.
ایشان ضمن حضور در تک تک غرفه ها از نزدیک با مسئولین غرفه ها صحبت نموده و در جریان نحوه فعالیتهای این عزیزان قرار گرفتند.
حامد صوفی مدیر عامل موسسه خیریه حامی یار در این بازدید گفت:این موسسه برای پنجمین سال متوالی به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده و جامعه هدف این موسسه کودکان مبتلا به سرطانی هستندکه باید با نگاه تخصصی و کاربردی به مسائل بیماری این عزیزان رسیدگی شود.
وی افزود:این موسسه به عنوان اولین موسسه خیریه کودکان مبتلا به سرطان است که موفق به جلب نظر دانشگاه علوم پزشکی شده و مجوز رسمی برای فعالیت را از این دانشگاه دریافت کرد.
صوفی ادامه داد:۲۲۰ کودک مبتلا به سرطان از خدمات این موسسه استفاده می کنند که ۴۰ درصد از این افراد اهل شما ل استان لرستان و مابقی از استان مرکزی هستند.
مدیر عامل موسسه خیریه حامی یار بیان داشت:تامین صد در صد داروهای مورد نیاز با هر میزان قیمت،تامین شیر خشک و پوشک،توزیع تغذیه به صورت روزانه در بخش، پرداخت کمک هزینه طی درمان کودکان مبتلا به سرطان،تامین تجهیزات پزشکی ضروری حین درمان کودکان بخش خون بیمارستان امیر کبیر،آموزش تحصیلی در تمام مقاطع با همکاری داوطلبانه معلمین آموزش و پرورش،برگزاری جشن های مناسبتی ویژه کودکان و خانواده ایشان،ارائه خدمات پزشکی و پیراپزشکی با مشارکت داوطلبانه پزشکان و پیراپزشکان،ارائه خدمات مشاوره روانشناسی به کودکان و خانواده ایشان،برگزاری کارگاه پیشگیری ،مقابله و درمان سرطان،از مهم ترین خدمات این موسسه به جامعه هدف خود می باشد.
وی گفت:راه اندازی مدرسه برای کودکان بیمار در نزدیکی محل درمان،با استفاده از وقف جمعی یکی از خواسته های اصلی این موسسه از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی است و امید این می رود که با پیگیری های مدیر کل جدید نسبت به این خواسته گام های اساسی برداشته شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار