• امروز چهارشنبه بیست و ششم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مراکز قرآنی یکی از راههای مصون ماندن نسل جوان در برابر حملات فرهنگی دشمنان هستند.

مراکز قرآنی یکی از راههای مصون ماندن نسل جوان در برابر حملات فرهنگی دشمنان هستند.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:امروز مرکز ثقل حملات دشمن خانواده ها می باشند و یکی از راه های مصون ماندن نسل جوان در برابر حملات فرهنگی موسسات قرآنی هستند.

 پنج شنبه 9 اسفند 1397   78  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف،علیرضا حاج علی بیگی معاون قرآن وعترت اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی ،روز پنجشنبه (۹اسفند)در حاشیه برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم به خبرنگار اوقاف گفت:این آزمون بر اساس منابع مشخص قرآن وعترت در نظر گرفته شده که هر ساله به دلیل اینکه سطح معلومات افراد شرکت کننده سنجش و ارزیابی شود برگزار می شود.
وی افزود:در سراسر استان مرکزی پنج هزار و ۵۰۰ شرکت کننده در بخش کتبی و شفاهی در این آزمون شرکت کرده اند که بخش شفاهی در مدارس منتخب که از قبل در نظر گرفته شده برگزار خواهد شد.
حاج علی بیگی در خصوص اینکه ملاک قبولی در این آزمون کسب امتیاز ۷۰ از ۱۰۰ است، ادامه داد:کسانی که موفق به اخذ رتبه ۹۹ یا ۱۰۰ در این آزمون می شوند به عنوان افراد ممتاز برای شرکت در دوره های تخصصی در نظر گرفته می شوند و علاوه بر این امر به صورت سراسری به قید قرعه جوایزی برای این افراد در نظر گرفته می شود.
وی بیان کرد:ما امروز به حوزه عترت و نهج البلاغه ،صحیفه سجادیه و دوره تخصصی تفسیر راه پیدا کرده وا عتقاد ما بر این است که دیگر حوزه ها نیز به این حیطه ها اضافه شده و شایسته است در آن حوزه ها کار شود تا سلایقی که به طور معمول امکان حضور در کلاس ها را ندارند و علاقمند به آموزش های قرآنی هستند بتوانند در این آزمون ها شرکت کنند.
معاون قرآن وعترت ارشاد تصریح کرد:بخش شفاهی در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است درسال گذشته دانش آموزان به فراخور رشته ها در مدارس حضور پیدا کرده و در آزمون شفاهی شرکت می کردند ولی امسال با تدابیر اندیشیده شده از داوران خواسته شده که در مدارس حاضر شوند به همین دلیل ظرف سه یا چهار روز آینده رقابت در بخش شفاهی آغاز خواهد شد.
وی اظهار داشت:بخش شفاهی ویژه افرادی است که سطح سواد تستی را ندارند و ادامه داد ،۲۰ درصد افراد شرکت کننده در آزمون در بخش شفاهی شرکت کرده و مابقی که حدود ۸۰درصد شرکت کنندگان را تشکیل می دهند در بخش کتبی حضور دارند.
حاج علی بیگی در خصوص برنامه در جهت بهتر برگزار شدن آزمون در سالهای آینده چنین عنوان کرد:ما در طول سال برنامه های مشخصی داریم که هدف ما در ارتقا بخشیدن به آزمون های قرآنی است ،و ادامه داد:یکی از حوزه های مغفول حوزه هنر است ،اگر در این حوزه کار نکنیم در زمینه قرآن فعالیت نداشته ایم .
وی در پایان متذکر شد:بر کسی پوشیده نیست که امروز مرکز ثقل حملات دشمن خانواده ها هستند ،در درجه اول خود خانواده ها بفکر باشند و در این حوزه تلاش کنند و افزود:در موسسات قرآنی امروزه تنوع رشته ای و تنوع کاری بسیاری وجود دارد بنابراگر خانواده ها از ظرفیت موسسات استفاده کنندقطعاً در برابر حملات فرهنگی دشمنان ،پیروز خواهند شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار