• امروز چهارشنبه بیست و ششم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آزمون سراسری قرآن کریم در استان مرکزی برگزار شد.

آزمون سراسری قرآن کریم در استان مرکزی برگزار شد.

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم استان مرکزی روز پنجشنبه با رقابت پنج هزارو ۵۰۰ مرد و زن در اراک برگزار شد.

 پنج شنبه 9 اسفند 1397   78  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف،حجت الاسلام حسین دلاوری مدیر کل اوقاف و امور خیریه ،در حاشیه آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم به خبرنگار اوقاف گفت:آنچه که ما امسال با عنایت به همکاری که میان سه دستگاه وزارت آموزش و پرورش ،سازمان اوقاف ،وزارت ارشاد و با محوریت مرکز قرآنی سازمان اوقاف شاهد آن بوده ایم ،تفاهم نامه خوب و مبارکی بود.
وی افزود:امیدواریم در سال های آینده شاهد برکات این تفاهم نامه در خصوص طرح تربیت حافظان قرآن کریم باشیم.
دلاوری ادامه داد:نظم و هماهنگی برای برگزاری این آزمون به وجود آمده و تمامی نقاط ضعف مورد شناسایی قرار گرفته و دستگاه ها در جهت رفع ضعف ها هم پوشانی می کنند.
وی تصریح کرد:امید است در چهل سالگی دوم انقلاب به این مرحله برسیم که تمامی دستگاه های فرهنگی بتوانند در کنار یکدیگر گام بزرگی در تعمیق معارف قرآن برداشته و بتوانیم به معرفت دینی مردم در خصوص آموزه های دینی عمق بخشیم.
مدیر کل اوقاف استان مرکزی اظهار داشت:در سال ۹۷ با عنایت به اینکه چهل و یکمین دوره از مسابقات با موفقیت به پایان رسید و در بحث سهمیه طرح تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم استان مرکزی،کلاس ها با تمام ظرفیت اعلامی و سهمیه ای که به استان داده شده بود برگزار شد ، امروز در این آزمون شاهد این امر بودیم که نیمی از افراد شرکت کننده در این کلاس ها ،در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن شرکت داشتند.
وی بیان داشت:ما به دنبال این هستیم که در سال های آینده در بخش کیفی سازی کلاس ها و دوره ها تلاش بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم در پایان سال شاهد این موضوع باشیم که کلیه افراد شرکت کننده در کلاس ها در آزمون حضور بهم رسانند.
دلاوری با بیان این نکته که از سال ۹۱تا کنون شاهد پرورش ۳۰۰ مربی حفظ بوده ایم متذکر شد:با توجه به اینکه شهرستان ها از ما مطالبه مربی دارند و مربیان نیز خواستار تجدید دوره ها و آموزش های نوین هستند در سال ۹۸ برنامه های ویژه ای در این خصوص تدارک دیده شده است .
وی عنوان کرد:در جامعه بستری فراهم کنیم که بتوانیم آموزه های قرآن را پیاده کنیم و در این خصوص گفت،سال آینده بحث دانشگاه ها را به صورت جدی پیگیری می کنیم و جلسات هماهنگی با نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها صورت گرفته و قصد داریم سال ۹۸ جدا از بخش دانش آموزی ،شاهد حضور چشم گیر دانشگاهیان و دانشجویان در آزمون سراسری حفظ ومفاهیم قرآن کریم باشیم.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی ضمن بیان اینکه در اردیبهشت ۹۸ طرح بشارت ۱۴۵۲،ویژه دانش آموزان برگزار می شود خاطر نشان کرد:حدود ۵۰ هزار دانش آموز در این طرح ثبت نام کرده اند و در این راستا همکاری خوبی بین اداره کل اوقاف و اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی صورت گرفته است.َ
وی با اشاره به اینکه یکی از کارهای اصلی در طرح حفظ قرآن کریم توانمند سازی مربیان است بیان کرد:قصد داریم توانمندی مربیان را در بحث آموزش ارتقا بخشیم و بنا داریم برای عده ای از حافظان ۳ تا ۵ جزءقرآن در مرکز طرح تربیت مربی در قم و زیر نظر اساتید مجرب دوره های آموزش کیفی برگزار کنیم.
دلاوری در پایان گفت: یکی از اهداف ما راه اندازی مرکز حفظ مجازی درشهرستان های ساوه و خمین است تا بتوانیم از این طریق در بخش حضوری به کیفی سازی برسیم.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار