• امروز چهارشنبه بیست و ششم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ایران؛ طلایه دار حفظ و قرائت قرآن در جهان اسلام/لزوم بهره مندی حداکثری از ظرفیت رسانه ها در حوزه قرآن

ایران؛ طلایه دار حفظ و قرائت قرآن در جهان اسلام/لزوم بهره مندی حداکثری از ظرفیت رسانه ها در حوزه قرآن

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم گفت: هم اکنون کشور ایران طلایه دار در حفظ و قرائت قرآن در سرتاسر جهان اسلام است.

 چهارشنبه 18 مهر 1397   109  0      

قره شیخ لو، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در اولین اختتامیه مسابقات سراسری قرآن در گروه آواها و نغمات بخش خواهران گفت: هم اکنون کشور ایران طلایه دار در حفظ و قرائت قرآن در سرتاسر جهان اسلام است.
وی در زمینه تاثیر گذاری مسابقات گفت: هر موضوعی را بخواهیم تبلیغ کنیم، یکی از ابزارهای تبلیغات بحث ایجاد بستر و فضا است که مسابقات قرآن در ایجاد فضا و جلب مخاطب می تواند موثر باشد.
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم تصریح کرد: در سالهای اخیر جذابیت های خیلی خوبی را در فضای مسابقات قرآنی مشاهده کردیم و شاهد معرفی چهره های بزرگ قرآنی در این مسابقات بودیم.
قره شیخ لو با اشاره به اینکه باید متناسب با شرایط روز پیش برویم، گفت: لازم است از تکنولوژی روز برای فضاسازی و توسعه فضای قرآن استفاده کنیم.
وی ادامه داد: خیلی از مردم ما در سطح کشور شرایط حضور در محل مسابقات را ندارند و این مسابقات را از طریق رسانه ملی پیگیری می کنند و این اهمیت پوشش رسانه ای را بیش از پیش می کند.
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با بیان اینکه ما هنوز از ظرفیت حداکثری رسانه ها استفاده نکرده ایم، گفت: پوشش برنامه مسابقات نباید صرفا بسنده به شبکه قرآن و معارف باشد. زمانی که یک رویداد بزرگ قرآنی به این شکل در کشور اتفاق می افتد باید از ظرفیت کامل رسانه و از تمام شبکه ها حداکثر استفاده را ببریم.
قره شیخ لو بیان کرد: امیدوارم روز به روز شاهد توسعه فرهنگ قرآن در کشورمان باشیم و تمامی این جریانات موجب ایجاد فرهنگ و فکر قرآنی درکشورمان شود.
وی در خصوص سطح مسابقات گفت: سطح تلاوت شرکت کنندگان نسبت به قبل از انقلاب خیلی بیشتر شده است که در چهل سالگی انقلاب، یکی از دستاوردها همین موضوع است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار