• امروز پنج شنبه شانزدهم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

پاسخ به سوالات متداول

سامانه مدیریت خدمات دولت

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بقاع متبرکه جایگاه بسیار والایی در بین مردم و جوانان دارند

بقاع متبرکه جایگاه بسیار والایی در بین مردم و جوانان دارند

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اراک گفت: بقاع متبرکه جایگاه بسیار والایی در بین مردم و خصوصاً جوانان دارد و این جایگاه به اعتقاد درونی مردم نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بر می گردد.

 یک شنبه 6 فروردین 1396   322  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی حجت الاسلام حسین دلاوری سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اراک از برگزاری طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه شهرستان خبرداد و گفت: طرح آرامش بهاری با هدف استفاده از ظرفیت و پتانسیل تعطیلات نوروز جهت بهره مندی بهتر مردم ازاین فرصت در راستای تعلیم ، ترویج و تبلیغ فرهنگ اسلامی ایرانی، معارف دینی و ایجاد یک فضای معنوی در تعطیلات نوروز برگزار می شود.
وی با تأکید بر ضرورت تحقق منویات رهبری در جهت تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی کشور اظهار داشت: باتوجه به فرمایشات رهبری در خصوص تبدیل امامزادگان به قطب فرهنگی کشور طرح آرامش بهاری نقش موثری در تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی ایفا می کند.
حجت الاسلام دلاوری اضافه کرد: مردم ولایتمدار بزرگ ایران اعتقاد و علاقه خاصی نسبت به ائمه اطهار(ع) و فرزندان آن بزرگواران دارند و به نوعی وجود بقاع و قبور امامزادگان در میهن اسلامی ما یک ظرفیت و فضای خوبی را جهت بهره مندی و استفاده از این فضا در ترویج، تبلیغ دین، معارف و فرهنگ ناب اسلامی و شناساندن اهل بیت(ع) و فرزندان گرامی آنها به مردم و ایجاد یک قطب فرهنگی برای هر بقعه متبرکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ایجاد کرده است.
 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ادامه داد: بقاع متبرکه جایگاه بسیار والایی در بین مردم و خصوصاً جوانان دارد و این جایگاه به اعتقاد درونی مردم نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بر می گردد. 
برچسب ها   طرح آرامش بهاری

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار