کد خبر : 357830

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 19 فروردین 1400
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان مرکزي
• برگزاری آزمون شبیه‌سازی داوری مسابقات قرآن در اراک
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان مرکزی، گفت: مرحله دوم آزمون شبیه‌سازی و ساماندهی داوران با شرکت ۱۶ داور آقا و بانو، همزمان با سراسر کشور در اراک برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اوقاف،حجت‌الاسلام والمسلمین دهقانی رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان مرکزی  با اشاره به مرحله دوم آزمون شبیه‌سازی و ساماندهی داوران، گفت: این مرحله روز پنجشنبه ۱۹ فروردین‌ماه با شرکت ۱۶ داور آقا و بانو، همزمان با سراسر کشور در اراک برگزار می‌شود.
 
وی افزود: مرحله اول این آزمون ۲۴ اسفندماه با شرکت ۴۰ نفر در استان مرکزی  و به صورت مجازی برگزار شد که از این تعداد ۱۶ نفر به مرحله دوم (شبیه‌سازی داوری) راه یافتند‌.
 
حجت الاسلام دهقانی اظهار کرد: در مرحله دوم شرکت‌کنندگان فایل‌های تلاوت که از سوی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف ارسال می‌شود را داوری می‌کنند.
 
وی ادامه داد:این آزمون از ساعت ۸ تا ۱۸ روز پنجشنبه ۱۹ فروردین‌ماه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در سالن اجتماعات اداره کل اوقاف برگزار می‌شود.
 
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان مرکزی  تعداد بانوان را ۶ و تعداد آقایان را ۱۰ شرکت کننده در این مرحله آزمون اعلام و بیان کرد: داوری در دو بخش قرائت و حفظ انجام می‌شود که بخش قرائت شامل تجوید، وقف و ابتداء، صوت و لحن خواهد بود.
 
وی اذعان کرد: پذیرفته شدگان در خرداد ماه برای مصاحبه علمی فراخوان خواهند شد.