کد خبر : 350529

تاریخ درج خبر : سه شنبه 29 مهر 1399
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان مرکزي
• تحولات یکساله اوقاف استان مرکزی قابل تقدیر است
استاندار مرکزی گفت: تحولات و رشد روزافزون یکساله اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی قابل تقدیر است.
به گزارش روابط عمومی اوقاف،سید علی آقازاده روز سه شنبه در دیدار با مدیر کل و کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی به مناسبت دهه وقف افزود:تحولات،شفاف سازی و بهره گیری بهینه از موقوفات استان مرکزی در طول یکسال گذشته مشهود است و باید قدردان زحمات مدیر کل و کارکنان این اداره کل باشیم .

وی ادامه داد: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در طول یک سال و نیم فعالیت خود هم‌ به لحاظ رفتار و هم در عملکرد سازمانی بسیار موفق عمل کردند که ما شاهد تحولات خوبی در این سازمان هستیم.

استاندار مرکزی بیان کرد:ارزیابی ما این است که اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی بعد از یک دوره پر فراز و نشیب امروز با مدیریت خوب منشاء اجرای خیلی از خدماتی است که مردم نیاز دارند.

وی ادامه داد:بدون شک اگر اوقاف و امور خیریه خوب عمل کند و از طرفی مردم هم توجیه و حقوق وقف را به خوبی اجرا کنند به ایجاد یک کانون اقتصادی مهم‌در کشور می‌رسیم.

آقازاده اظهار داشت:بازدهی وقف خدمت به نیاز جامعه و حل مشکلات اجتماعی، فعالیت های مذهبی و کمک به نیازمندان است و اگر خوب عمل کنیم بسیاری از فعالیت های اقتصادی رونق گرفته و در رفع نابسامانی‌های جامعه خوب عمل می‌کند.

وی تصریح کرد:یکی از اهداف جمهوری اسلامی اجرای وقف به صورت صحیح است و اگر چه در ۳۰ سال اول انقلاب آموزش چندانی به مردم ارائه نشد اما در ۱۰ سال گذشته اقدامات موثری در این خصوص انجام شده است.

استاندار مرکزی گفت:استان مرکزی یکی از استان های وقفی کشور است و از جهت برخورداری از منابع وقفی در بین  پنج استان برتر کشور می باشد و همه باید کمک کنند تا نیات واقفان به خوبی در این استان اجرایی شود.

وی ادامه داد:اهداف اوقاف خیریه و در جهت کمک به مردم و ایجاد یک شرایط مناسب برای ایجاد مناسبت‌های معنوی است و اگر این مهم در بقاع متبرکه به خوبی انجام شود مردم نیز استقبال می‌کنند.

آقازاده تشریح کرد:هر چقدر ما اوقاف را حمایت کنیم این نهاد هم به خوبی می تواند به وظایف خود عمل کند و  اکنون شاهد این امر هستیم که  اوضاع اوقاف در استان مرکزی با برنامه و مدیریت شده است.

وی بیان کرد:امروز برای تبریک دهه وقف و اعیاد ماه ربیع به اوقاف مرکزی سر زده ایم و اینکه از شما بخواهیم در راستای بهبود امور وقفی با هدف گذاری درست این مسیر به درستی طی گردد تا مشکلات گذشته حل شود.


استاندار مرکزی اظهار داشت:مسئله اجرای وقف ونیات واقفین و انتقاد مردم مهمترین مشکلات سال‌های اخیر بود که چندین پرونده در این خصوص تشکیل شده و برای حل این مشکل باید آموزش همگانی وقف از سوی دستگاه‌های مختلف به‌خصوص نمایندگان مجلس و قوه قضائیه نهادینه شود.

وی افزود:اگر اوقاف بتواند ماموریت خود را خوب اجرا کند می تواند بخش عمده‌ای از بار مالی و اقتصادی کشور را به دوش بکشد.

آقازاده تاکید کرد:اگر متولی‌گری و نگهبانی اوقاف از نیات واقفین به خوبی انجام شود این نهاد می تواند در پروژه‌های اقتصادی سهیم شود.

وی تصریح کرد:توافق‌نامه مشارکت اوقاف استان مرکزی با وزارت راه و شهرسازی در طرح اقدام ملی مسکن یک اقدام شایسته بود که اولین بار در استان مرکزی اتفاق افتاد که در این طرح ۷ هزاروپانصد مسکن در استان در این طرح ساخته می‌شود که نقش مهمی در شکستن قیمت مسکن خواهد داشت.

استاندار ادامه داد:تا سه سال آینده بیش از ۱۰ هزار مسکن در استان مرکزی ساخته می‌شود که بخش عمده‌ای از آن سهم اوقاف است و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی در خصوص تحقق اهداف اداره کل اوقاف خاطر نشان کرد:استانداری مرکزی از هیچگونه حمایتی در این راستا دریغ نخواهد کرد .

وی در پایان افزود:بخشودگی ۲ ماه کرایه املاک موقوفه تجاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و توزیع ۲۵ هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک مومنانه نیز از دیگر اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی است که باید قدر دان این مهم بود.