کد خبر : 340106

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان مرکزي
• پنج‌هزار بسته معیشتی از محل موقوفات و کمک خیرین در استان مرکزی توزیع شد
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: پنج‌هزار بسته معیشتی در قالب طرح ضیافت همدلی و در راستای رزمایش کمک مومنانه از محل موقوفات در نقاط مختلف این استان توزیع شد.
حجت‌الاسلام عبدالله واحدی عصر سه‌شنبه در آیین توزیع ۸۵۰ بسته معیشتی در محل امامزاده عبدالله(ع) و آمنه خاتون(س) اراک، افزود: توزیع ۱۰۰ هزار بسته معیشتی در استان مرکزی هدفگذاری شد که از این میزان تامین پنج هزار بسته به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان واگذار شد.
 
وی ادامه داد: اکنون که ۱۱ روز از ماه مبارک‌ رمضان می‌گذرد تمامی این پنج هزار بسته معیشتی به ارزش هر بسته ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان از محل موقوفات و حمایت خیران تامین و بین نیازمندان توزیع شده است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی اضافه کرد: بعد از فرمایش مقام معظم رهبری در نیمه ماه شعبان و راه‌اندازی رزمایش کمک همدلانه در کشور توزیع ۱۱۰ هزار بسته معیشتی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در دستور کار قرار گرفت که سهم استان مرکزی از آن سه هزار و ۳۰۰ بسته ابلاغ شد.
 
حجت‌الاسلام واحدی اضافه کرد: با حمایت خیران و استفاده بهینه از موقوفات مرتبط ، سه هزار و ۳۰۰ بسته به پنج هزار بسته افزایش یافت و اکنون تمام این بسته‌ها تامین و توزیع شده است.
 
آیین ضیافت همدلی عصر سه شنبه 16 اردیبهشت ماه با حضور سید علی آقازاده استاندار مرکزی ، آیت اله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک  و دیگر مسئولین استان و شهرستان در آستان مقدس امامزادگان عبدالله (ع) و آمنه خاتون (س) شهرستان اراک برگزار شد .